Masaż Indyjski Poznań

Masaż Indyjski Poznań

Masaże są stosowane na całym świecie od setek lat. Obecne są w niemal każdej kulturze pod różną postacią i pełnią inne funkcje - mamy przecież popularne masaże relaksacyjne, rehabilitacyjne czy tajskie. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się jednak nieco rzadziej spotykane metody masażu, takie jak masaż indyjski. Tak jak w przypadku wielu innych rodzajów masaży - ten również ma swoje unikalne elementy, które go charakteryzują.

Jako jedno z miejsc w Polsce oferujemy naszym klientom profesjonalny, tradycyjny masaż indyjski znany jako Abhyanga. Ma on niesamowicie dobroczynny wpływ na ciało i duszę, co czyni go zdecydowanie wartym zainteresowania sposobem na odstresowanie i rozluźnienie, ale nie tylko. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszą ofertą.

Masaż Indyjski - co to takiego?

Zanim jednak przedstawimy naszą usługę, warto dowiedzieć się, czym w ogóle jest masaż Indyjski, na czym polega i co daje. Abhyanga to forma tradycyjnego masażu będącego elementem zabiegów ajurwedyjskich, które istnieją już od ponad 5000 lat. Ajurweda z kolei to cały system leczniczy, który pod koniec lat 70. ubiegłego wieku został oficjalny uznany przez WHO jako jedna z koncepcji zdrowia i terapii, co oznacza, że wszystkie zabiegi wykonywane w jej ramach mają działanie lecznicze lub prozdrowotne.

Sam masaż Indyjski wywodzi się natomiast z hinduskiej filozofii, która mówi, że człowiek i jego ciało będą funkcjonować dobrze (człowiekowi dopisywać będzie zdrowie), kiedy jego samopoczucie - zarówno fizyczne, jak i psychiczne również będzie dobre i oba te elementy będą działać w tandemie. Abhyanga pozwala na utrzymanie równowagi duchowo-fizycznej w ciele, co jest kluczem do dobrego zdrowia. Jest to masaż całego ciała z wykorzystaniem specjalnych olejków, w tym m.in. oleju z czarnego sezamu, a także kokosowego czy migdałowego.

Cały zabieg rozpoczyna rozgrzanie olejków (muszą być ciepłe), które następnie osoba wykonująca masaż wykorzystuje podczas procesu. Poprzez wmasowywanie olejków w skórę za pomocą odpowiednich technik rozluźnia się mięśnie, a ciepło olejków rozgrzewa ciało. Do tego dobroczynne składniki znajdujące się w olejkach wnikają w skórę, poprawiając jej stan i ujędrniając ją.

Jeśli chodzi o same techniki masowania - w przypadku masażu Indyjskiego nie występują specjalne ułożenia rąk czy konkretne ruchy tak jak w przypadku wielu innych rodzajów masażu. Trzeba jedynie pamiętać o uniwersalnej zasadzie, a mianowicie - im bliżej serca wykonywany jest masaż, tym ruchy powinny być mocniejsze, natomiast im dalej - słabsze.

Leczniczy masaż Indyjski - Poznań

Oferujemy naszym klientom profesjonalny, tradycyjny masaż Indyjski w Poznaniu. Nasi pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które umożliwiają przeprowadzenie tego zabiegu w zgodzie z filozofią, która za nim stoi. Dzięki masażom Indyjskim poprawi się stan Twojego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Pomogą Ci się one odstresować i odprężyć.

Masaż Indyjski - opinie

Osoby, które zdecydowały się na masaż Indyjski w Poznaniu w naszym centrum, są bardzo zadowolone z zabiegu. Chwalą profesjonalne podejście i umiejętności, przyjemną atmosferę, wspaniały wpływ samego masażu na ich zdrowie oraz atrakcyjne ceny.

Dlaczego warto nam zaufać?

Ponieważ działamy na rynku już od wielu lat w branży beauty i nie tylko. Cały czas rozwijamy się, aby zapewnić naszym klientom jak najwięcej usług na możliwie najwyższym poziomie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami / Umów się na zabieg lub szkolenie

Proszę podać imię i nazwisko
Proszę podać numer telefonu
Musisz zaakceptować politykę prywatności
Dziękujemy, otrzymaliśmy Twoją wiadomość.