Usuwanie blizn

Usuwanie blizn

Blizny są zmianami naprawczymi, które powstają w wyniku uszkodzenia zdrowej tkanki. Często są one przyczyną dyskomfortu psychicznego oraz dużych kompleksów. Laserowe usuwanie blizn jest nowoczesnym i nieinwazyjnym rozwiązaniem, które pomaga pozbyć się uciążliwych defektów na naszej skórze.

Po kilku dniach na obszarze, który został poddany działaniu lasera widoczne są pierwsze zmiany. Wiązki światła poprzez zniszczenie zmienionej tkanki pobudzają ją do odbudowy. Po wygojeniu się skóra w tych miejscach jest znacznie gładsza i jaśniejsza, dzięki czemu dany defekt staje się mniej widoczny. Ilość zabiegów uzależniona jest od rodzaju śladu po ranie i jej wielkości. Likwidacja blizn pourazowych jest istotna nie tylko ze względów estetycznych, lecz również zdrowotnych. Decyzja na usunięcie danej zmiany powinna mieć miejsce jak najszybciej po zagojeniu się urazu, ponieważ wtedy możemy otrzymać jak najlepsze rezultaty. Miejsca objęte działaniem laserem należy chronić przez pewien czas przed działaniem promieni słonecznych.

Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmienia piersią, osoby z łuszczycą, przyjmujące leki przeciwzakrzepowe czy zmagające się z chorobami nowotworowymi, dlatego wcześniej przeprowadzana jest konsultacja wykluczająca wszelkie przeciwwskazania.

Skontaktuj się z nami / Umów się na zabieg lub szkolenie

Proszę podać imię i nazwisko
Proszę podać numer telefonu
Musisz zaakceptować politykę prywatności
Dziękujemy, otrzymaliśmy Twoją wiadomość.