Epilacja laserowa

Epilacja laserowa

Epilacja laserowa ma na celu ma trwałe pozbycie się włosków z naszego ciała. Od depilacja różni ją to, że po zakończeniu serii zabiegów nie będziemy już borykać się z pojawiającym się owłosieniem. Wiązki światła, które wykorzystywane są w laserze wykrywają melaninę, czyli barwnik znajdujący się w cebulkach, które zostają zniszczone.

Ilość wizyt uzależniona jest od miejsca poddanego działaniu urządzenia, grubości oraz koloru włosków. Szacuje się, że w czasie jednej niszczy się około 20% cebulek, dlatego liczba zabiegów waha się najczęściej od czterech do sześciu. Najlepszym momentem na decyzję o epilację jest zima, czyli okres gdy nasza skóra nie jest opalona, a wychodząc na dwór nie narażamy się na dużą ilość promieni słonecznych. Najpierw następuje konsultacja z kosmetologiem, który zwraca uwagę na pojawiające się na naszej skórze przebarwienia, znamiona, a także liczbę i kolor włosków - najłatwiej usuwalne są te ciemniejsze. Moc lasera dobierana jest indywidualnie. Zabiegiem można objąć niemal każdą partię ciała. Jest to opcja mniej bolesna niż standardowa depilacja laserowa. Epilację wykonuje się tylko w profesjonalnych salonach, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznego sprzętu, a także jest bardziej skomplikowana niż standardowy sposób pozbywania się włosków, który często stosuje się w warunkach domowych. Na miesiąc przed zaplanowaną wizytą nie powinno się w danym miejscu stosować wosku ani używać depilatora, a kilka dni przed należy całkowicie zrezygnować z depilacji.

Zalecana długość włosków to około 2-3 mm. Na liście przeciwwskazań do wykonania epilacji możemy znaleźć takie choroby jak niekontrolowana cukrzyca, nowotwory, epilepsja, łuszczyca czy bielactwo. Nie wolno także decydować się na niego będąc w ciąży.

Wskazania

Efekty

Depilacja

Wysoka energia dociera także do mieszków włosowych na głębszych poziomach. Nawet przy używaniu energii o większej gęstości urządzenie zawsze działa delikatnie. Z kolei chłodzenie ogniwem Peltier’a 360 stopni, wokół pola roboczego sprawia, że komfort bezbolesnej epilacji jest zawsze na najwyższym poziomie. Światło lasera przechodzi przez powierzchowne warstwy skóry, a melanina znajdująca się w mieszkach włosowych absorbuje jego energię. Powstająca w wyniku absorbcji energia cieplna powoduje uszkodzenie otoczenia mieszków włosowych odpowiedzialnego za odrastanie włosa.

Dla kogo depilacja?

Depilacja laserowa jest przeznaczona dla kobiet oraz mężczyzn chcących zachwycać aksamitną skórą przez cały rok.

Przeciwwskazania

Jednych z podstawowych przeciwwskazań do laserowej depilacji są:

Skontaktuj się z nami / Umów się na zabieg lub szkolenie

Proszę podać imię i nazwisko
Proszę podać numer telefonu
Musisz zaakceptować politykę prywatności
Dziękujemy, otrzymaliśmy Twoją wiadomość.