Pedicure

Pedicure

Zadbane ciało to także odpowiednio pielęgnowane nogi, nie tylko latem, gdy nosimy odzież i obuwie szczególnie je odkrywające. Dzięki pedicure możemy liczyć na piękną skórę stóp, dlatego właśnie zabieg rozpoczyna się od jej złuszczenia i nawilżenia, aby była gładka i miękka w dotyku.

Najpierw zatem, stopy wkładamy do wody, często z dodatkiem soli zmiękczającej, po czym nasz zrogowaciały naskórek zostaje przez kosmetolog usunięty najczęściej frezarką. Następnie stosuje się peeling, dzięki któremu pozbywamy się martwych skórek. Kolejnym etapem jest odsunięcie skórek okołopaznokciowych lub ich usunięcie, co pozwoli na opracowanie płytki paznokciowej. Polega to na jej odtłuszczeniu, nadaniu odpowiedniego kształtu poprzez spiłowanie. Jeżeli chodzi o koloryzację paznokci, możemy zdecydować się na tradycyjny lakier, który dzięki nałożeniu utwardzacza z pewnością utrzyma się na naszych stopach przez długi czas, ale do wyboru mamy także pedicure hybrydowy, który podobnie do manicure, umożliwia kilkutygodniowe efekty bez uszkodzeń. Przecież zadbane, piękne stopy są równie istotną kwestią, co pielęgnowane dłonie, gdyż estetyczny wygląd jest pożądany, a dodatkowo często minimalizuje momenty skrępowania podczas noszenia szpilek lub sandałów.

Zrogowacenia, czyli nadmiernie odkładający się naskórek, który później twardnieje, często są także przyczyną utraty pewności siebie przez panie. Pielęgnacja każdej części ciała pozytywnie wpłynie na samopoczucie, a oddanie się w ręce profesjonalisty z pewnością poskutkuje długimi, zachwycającymi efektami.

Skontaktuj się z nami / Umów się na zabieg lub szkolenie

Proszę podać imię i nazwisko
Proszę podać numer telefonu
Musisz zaakceptować politykę prywatności
Dziękujemy, otrzymaliśmy Twoją wiadomość.