Woskowanie ma na celu pozbycie się zbędnego owłosienia z konkretnych partii ciała. Jest ono znacznie trwalsze niż standardowa depilacja, ponieważ efekt utrzymuje się do kilku tygodni.
Gdy wybierzemy się do gabinetu włoski, których chcemy się pozbyć powinny mieć długość od 0,5 do 1 centymetra. Pomimo tego, że zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, nowoczesne metody pozwalają na znaczne ograniczenie bólu. Regularne wizyty są w stanie osłabić cebulki, dzięki czemu odrastające włosy będą jaśniejsze i słabsze. Inną jego zaletą jest usuwanie martwego naskórka oraz wygładzenie skóry. Metoda ta może być stosowana niemal wszędzie, najczęściej jednak wybiera się ją do depilacji nóg, rąk, pach, pachwin, okolic bikini, a także usuwania owłosienia na twarzy. Zarówno przed i po wykonaniu zabiegu należy nawilżać skórę oraz chronić ją przed działaniem promieni UV. Wśród przeciwwskazań do woskowania możemy wyróżnić epilepsję, łuszczycę czy żylaki. Zrezygnować z niego powinny także osoby z przesuszoną skórą.
Ta forma depilacji bezpieczna jest dla kobiet w ciąży, jednak najlepiej jeśli przyszła mama wcześniej korzystała już z danej metody i ma świadomość jej przebiegu oraz własnych reakcji na niego.