Przebarwienia to plamy na skórze które powstają na skutek nadmiernego opalania się, zmian hormonalnych, miejscowych stanów zapalnych, a także mogą mieć podłoże genetyczne. Laserowe usuwanie przebarwień to sposób na pozbycie się skumulowanych ilości melaniny, która jest niczym innym jak naturalnym barwnikiem. Jego rezultaty są trwałe – raz usunięte plamki z naszego ciała już nie pojawią się ponownie.
Zabieg ten jest szczególnie polecany w wypadku przebarwień na szyi, plam wątrobowych, plam posłonecznych czy w nawet piegów. Wśród przeciwwskazań do jego wykonania możemy zaliczyć ciążę oraz okres laktacji, łuszczycę, bielactwo, padaczkę czy zaburzenia krzepnięcia, dlatego wcześniej dobrze jest skonsultować się ze swoim lekarzem. Jeśli planujemy poddać się zabiegowi na twarz najlepiej zrobić to w okresie jesienno – zimowym, gdy słońca jest mniej. Przed wykonaniem zabiegu nasza twarz zostanie odtłuszczona, aby przynieść jak najlepszy rezultat. Trzy tygodnie wcześniej należy zrezygnować z przyjmowania ziół fotouczulających, które zwiększają wrażliwość na światło. Jako ich przykład możemy podać dziurawca czy nagietka.
Po zabiegu ważne jest, aby mocno nawilżać obszar ciała, który został objęty działaniem lasera, a przed wyjściem z domu nie wolno nam zapomnieć o kremie z filtrem minimum 50. Liczba wizyt jest zależna od ilości oraz głębokości przebarwień, których chcemy się pozbyć.