Epilacja laserowa ma na celu ma trwałe pozbycie się włosków z naszego ciała. Od depilacja różni ją to, że po zakończeniu serii zabiegów nie będziemy już borykać się z pojawiającym się owłosieniem. Wiązki światła, które wykorzystywane są w laserze wykrywają melaninę, czyli barwnik znajdujący się w cebulkach, które zostają zniszczone.
Ilość wizyt uzależniona jest od miejsca poddanego działaniu urządzenia, grubości oraz koloru włosków. Szacuje się, że w czasie jednej niszczy się około 20% cebulek, dlatego liczba zabiegów waha się najczęściej od czterech do sześciu. Najlepszym momentem na decyzję o epilację jest zima, czyli okres gdy nasza skóra nie jest opalona, a wychodząc na dwór nie narażamy się na dużą ilość promieni słonecznych. Najpierw następuje konsultacja z kosmetologiem, który zwraca uwagę na pojawiające się na naszej skórze przebarwienia, znamiona, a także liczbę i kolor włosków - najłatwiej usuwalne są te ciemniejsze. Moc lasera dobierana jest indywidualnie. Zabiegiem można objąć niemal każdą partię ciała. Jest to opcja mniej bolesna niż standardowa depilacja laserowa. Epilację wykonuje się tylko w profesjonalnych salonach, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznego sprzętu, a także jest bardziej skomplikowana niż standardowy sposób pozbywania się włosków, który często stosuje się w warunkach domowych. Na miesiąc przed zaplanowaną wizytą nie powinno się w danym miejscu stosować wosku ani używać depilatora, a kilka dni przed należy całkowicie zrezygnować z depilacji.
Zalecana długość włosków to około 2-3 mm. Na liście przeciwwskazań do wykonania epilacji możemy znaleźć takie choroby jak niekontrolowana cukrzyca, nowotwory, epilepsja, łuszczyca czy bielactwo. Nie wolno także decydować się na niego będąc w ciąży.
Wysoka energia dociera także do mieszków włosowych na głębszych poziomach. Nawet przy używaniu energii o większej gęstości urządzenie zawsze działa delikatnie. Z kolei chłodzenie ogniwem Peltier’a 360 stopni, wokół pola roboczego sprawia, że komfort bezbolesnej epilacji jest zawsze na najwyższym poziomie. Światło lasera przechodzi przez powierzchowne warstwy skóry, a melanina znajdująca się w mieszkach włosowych absorbuje jego energię. Powstająca w wyniku absorbcji energia cieplna powoduje uszkodzenie otoczenia mieszków włosowych odpowiedzialnego za odrastanie włosa.
Depilacja laserowa jest przeznaczona dla kobiet oraz mężczyzn chcących zachwycać aksamitną skórą przez cały rok.
Jednych z podstawowych przeciwwskazań do laserowej depilacji są: