Stylizacja rzęs metodą 2D

Stylizacja rzęs metodą 2D

Stylizacja rzęs 2D jest jedną z najczęściej wybieranych metod przedłużania, gdyż pozwala na osiągnięcie naturalnego efektu dodając naturalnym rzęsom jednocześnie objętości. To niezwykle praktyczny sposób uzyskania oszałamiającego spojrzenia bez konieczności podkreślania go tuszem i sprawdzi się szczególnie w przypadku kobiet, niemających szczególnie czasu na codzienny makijaż.

Metoda polega na doczepianiu kępek, czyli dwóch sztucznych rzęs ułożonych w literę V, a sposobów na ich stworzenie jest aż 6: dokładana, drapana, szarpana, bujana, przekładana i metoda tworzenia kępek w palcach. Tak naprawdę, wybór techniki zależy od klientki, której stylistka może pomóc w doborze metody do jej indywidualnych preferencji, w celu uzyskania optymalnego efektu Istotne staje się również dobranie grubości rzęsy, co powinno być adekwatne do jakości naturalnego włosa, a następnie zastosowanie wybranego skrętu, który w zależności od rodzaju daje inny efekt. Skręt B na przykład pozwala na podwinięcie rzęsy widoczne z boku, gdy C ma za zadanie optycznie otwierać oko, w końcu D charakteryzuje się większą widocznością sztucznych kępek, lecz nie traci wciąż na swoim olśniewającym wyglądzie.

Efekt oczywiście jest także zależny od gęstości naturalnych rzęs klientki, gdyż oczywistym jest, iż rzadsze powodują naturalniejszy efekt. Co ważne, sposób wykonania zabiegu powinien być dopasowany do wielkości, kształtu, jak również osadzenia i rozstawu oczu. Zwrócenie uwagi na wszystkie czynniki pozwala na delikatny oraz naturalny wygląd przedłużonych rzęs, a jednocześnie może dodać pewności siebie. Efekt możemy utrzymać dłużej oczywiście dzięki odpowiedniej pielęgnacji, dlatego aby rzęsy trzymały się 4 tygodnie, należy stosować delikatne kosmetyki do demakijażu, a także unikać nadmiernego pocierania oczu.

Skontaktuj się z nami / Umów się na zabieg lub szkolenie

Proszę podać imię i nazwisko
Proszę podać numer telefonu
Musisz zaakceptować politykę prywatności
Dziękujemy, otrzymaliśmy Twoją wiadomość.